Stypendium rektora

Dla kogo?

Dla studentów którzy (wymiennie):

  • osiągją wysokie wyniki w nauce [średnia conajmniej powyżej 4.0]
  • mają osiągnięcia sportowe
  • mają osiągnięcia naukowe
  • mają osiągnięcia artystyczne

Strona: [zobacz] wyczerpuje temat

Ile?

W roku akadmickim 2012/2013 wyniosło 500 złotych, jednak jego kwota jest ustalana co roku, w zależności od budżetu Uniwersytetu.

Jak?

Potrzebny będzie odpowiedni wniosek złożony w USOSweb, wydrukowany, podpisany i złożony w Komisji.

Potrzebne również będą dokumenty poświadczające uzyskanie wyosokich wyników sportowych lub innych osiągnięć. Średnią zweryfikuje dziekanat, który tworzy rankingi na podstawie regulaminu studiów oraz technicznych wytycznych OKSS.

Jest to stypendium Rektora, tak więc jego przyznawaniem zajmuje się OKSS. Nie mamy wpływu na procedurę ich pracy.

Kto nie dostanie?

  • Student warunkowo wpisany na kolejny rok
  • Student na studiach licencjackich ze zdobytym wcześniej innym licencjatem
  • student powtarzający rok
  • student wnioskujący po urlopie dziekańskim
  • student posiadający tytuł magistra lub równorzędny

Inne

  • Numer konta można uzupełnić samodzielnie Dla Studenta>Mojestudia>Płatności>Dodaj numer konta.>
  • Studenci OBECNIE studiujący na I roku studiów II stopnia wybierają „Wniosek o stypendium rektora dla najlepszych studentów I rokustudiów II stopnia”.
  • Brak rankingu jest jak najbardziej uzasadniony – będą one tworzone dopiero po wnioskowaniu.
  • Jeżeli na wniosku drukuje się nieaktualny(zeszłoroczny) rok studiów,należy poprawić go ręcznie na wydruku.
  • Wniosek należy zatwierdzić.
  • Tylko ZŁOŻENIE WYDRUKU w Komisji Stypendialnej jednostki do dnia 15 października 2013 r. pozwoli Odwoławczej Komisji Stypendialnej rozpatrzyć wniosek