Maciej Wilamowski

Aktualności

Kolokwium poprawkowe Mikroekonomia II - wyniki

Wyniki dostępne są tutaj. Prace można oglądać jutro (piątek) o godzinie 17 w jednym z pokoi nauczycielskich.

Kolokwium poprawkowe Mikroekonomia II

Kolokwium poprawkowe z Mikroekonomii II odbędzie się w czwartek 1 września o godzienie 13:00 w sali F.

Wyniki egzaminu poprawkowego Mikroekonomia I - aktualizacja i oceny.

W kluczu odpowiedzi znalazl się jeden błąd. W związku z tym wyniki części z Państwa uległy zmianie. Zakutalizowane wyniki egzaminu znajdują się w zakładce wyniki (tutaj). Wystawione oceny zostały wpisane do systemu USOS. Uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy wpisana ocena jest poprawna i zgodna z publikowanymi wcześniej wynikami.

Wyniki egzaminu poprawkowego Mikroekonomia I

Wstępne wyniki egzaminu znajdują się w zakładce wyniki (tutaj). Prace można oglądać w najbliższy wtorek o godzinie 17 w jednym z pokoi nauczycielskich. Wyniki egzaminu są jedynie wstępnymi wynikami i mogą ulec zmianie w obydwu kierunkach.

Mikroekonomia I poprawa - proponowane oceny

Proponowane oceny po kolokwium poprawkowym znajdują się tutaj. Uprzejmie proszę o sprawdzenie czy Pańśtwa punkty i oceny są zgodne z oczekiwanymi i nie ma w arkuszu błędów.

Wyniki kolokwium poprawkowego z Mikroekonomii I

Wstępne wyniki kolokwium poprawkowego znajdują się w zakładce wyniki (tutaj). Prace można oglądać w czwartek o godzinie 1530 (informacja o numerze sali będzie dostępna przy portierni).

UWAGA! Wyniki nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w obydwie strony.

Oceny z przedmiotu Mikroekonomia I

Zarówno oceny z ćwiczeń jak i oceny z przedmiotu z Mikroekonomii I są już w systemie USOS (widoczne już teraz lub po najbliższej migracji danych). Uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy Państwa oceny są wpisane i czy wpisane zostały poprawnie. Jeżeli mają Państwo wątpliwości proszę przeczytać poniższe informacje.

 • Co oznacza NK lub puste pole? Jest to równoznaczne z niezaliczeniem (oceną 2). O ile niezaliczenie nie wynika z nieobecności na zajęciach obowiązkowych, mają Państwo prawo podchodzić do drugiego terminu (ćwiczeń lub egzaminu).
 • Powinna widnieć ocena pozytywna, ale nie ma jej w systemie. Proszę w pierwszej kolejności sprawdzić, czy są Państwo „aktywni” w USOSie. Prowadzący nie mają możliwości wpisywania do protokołu ocen osobom nieaktywnym. W tej sytuacji proszę interweniować u prowadzących wyłącznie po rozwiązaniu problemu aktywności w USOSie.
 • Ocena z ćwiczeń lub przedmiotu widnieje w systemie, ale jest inna od wcześniej ogłaszanej. W tym przypadku należy się skontaktować z prowadzącym (jeżeli sytuacja dotyczy ćwiczeń, to najpierw należy w USOSie rozwiązać sprawę ćwiczeń, a potem zgłosić się do koordynatora przedmiotu w sprawie oceny z przedmiotu).

Termin kolokwium poprawkowego

Termin kolokwium poprawkowego dla prowadzonych przeze mnie ćwiczeń został ustalony na 8 marca. Godzina 18:20, sala 203.

Wyniki egzaminu Mikroekonomia I - AKTUALIZACJA

Wyniki egzaminu zostały zaktualizowane (tutaj). W związku z tym, że znalazł się jeden błąd w kluczu zmianie uległy wszystkie wyniki. Błąd dotyczył wszystkich wersji testu, a nie każdej pracy. Osoby, które w wyniku aktualizacji znalazły się pod progiem zaliczenia mogą uzyskać wgląd w swoją kartę odpowiedzi drogą mailową. Pozostałe osoby mają czas na zgłaszanie ewentualnych uwag do 15 lutego włącznie. Po tym terminie wystawione zostaną oceny.

Mikroekonomia I – egzamin poprawkowy

Termin egzaminu poprawkowego z Mikroekonomii I został ustalony na 11 marca 2016. Egzamin odbędzie się na WNE UW w aulach A i B o godzinie 15:15.

Wyniki egzaminu Mikroekonomia I

Wstępne wyniki egzaminu znajdują się w zakładce wyniki (tutaj). Prace można oglądać w najbliższą środę o godzinie 11:00 w pokoju 214. Wyniki egzaminu są jedynie wstępnymi wynikami i mogą ulec zmianie w obydwu kierunkach.

Wyniki kolokwium

Wstępne wyniki kolokwium znajdują się w zakładce wyniki. Prace można oglądać na najbliższym wtorkowym dyżurze. Dodatkowa możliwość oglądania prac to najbliższa środa godzina 16. W tym terminie czas na oglądanie prac jest mocno ograniczony i nie gwarantuję możliwości jej obejrzenia.

UWAGA! Wyniki nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w obydwie strony.

Przerwa Świąteczna

Szanowni Państwo,

Chciałbym życzyć Państwu Radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, udanej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego, pełnego sukcesów Nowego Roku.

Naturalnie w nadchodzących dniach warto nie zapominać o Mikroekonomii. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy omówienie zadania o rolniku Adamie, które powinno pomóc zrozumieć problem wyboru międzyokresowego (link).

EDIT: W wyjaśnieniach o rolniku Adaie wkradł się mały błąd. Przedostatni akapit na pierwszej stronie powinien oczywiście rozpoczynać się od: "Gdy wiemy, że jesteśmy pożyczkodawcą...". W ten sposób tekst jest spójny z tym, co podano w nawiasach oraz informacją o tym, że podawane będą wyłącznie rozwiązania dla pożyczkodawcy.

Gdy pracujemy nad zadaniami z Mikroekonomii, może się w głowie pojawiać wątpliwość, czy ta praca na pewno jest potrzebna i celowa. Jeżeli takie wątpliwości pojawiły się również u Państwa gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższymi materiałami motywacyjnymi.

Wszystkich zachęcam do zapoznania się z filmem z kanału SmarterEveryDay o tym, że wiedzieć to nie to samo co rozumieć/potrafić:

Dodatkową motywację można osiągnąć oglądająć film Karate Kid (1984). Osoby, którym nie uda się zdobyć filmu lub nie mają czasu na oglądanie całości mogą przejść bezpośrednio do fragmentów obrazujących to jak uczeń może uczyć się karate od mistrza. Odpowiednio lekcje 1, 2, 34 i 5

Termin pierwszych zajęć z Mikroekonomii I

Szanowni Państwo,

w związku z tym, że w dniu jutrzejszym odbędzie się inauguracja roku akademickiego na WNE, a nasze pierwsze wspólne ćwiczenia są zaplanowane w terminie poprzedzającym pierwszy wykład, zajęcia czwartkowe zostają odwołane.

W związku z tym grupy czwartkowe zapraszam na pierwsze zajęcie za tydzień w terminie 08.10.2015.

Grupa wtorkowa pierwsze zajęcia ma w terminie 06.10.2015 zgodnie z kalendarzem akademickim.

Wyniki kolokwium poprawkowego

Wstępne wyniki kolokwium znajdują sie tutaj. UWAGA! Wyniki mogą ulec zmianie po jutrzejszym dyżurze. Prace będzie można oglądać jutro (czwartek) o godzinie 10:00 w pok 214.

Termin kolokwium poprawkowego

Termin kolokwium poprawkoego z Mikroekonomii II został ustalony na 2 września, godzina 10:00 (sala 205). Uprzejmie proszę o jak najszybsze poinformowanie mnie o ewentualnych, nierozwiązywalnych kolizjach.

Wyniki kolokwium

Wstępne wyniki kolokwium znajdują sie tutaj. UWAGA! Wyniki mogą ulec zmianie po jutrzejszym dyżurze. Prace będzie można oglądać jutro (środa) o godzinie 16:00 w pok 214.

Dyżur

Jutrzejszy dyżur, wyjątkowo, zostaje przełożony na godzinę 10:00. Jeżeli ktoś z państwa jest zainteresowany przyjściem na dyżur prosze o kontakt mailowy.

Termin kolokwium

Termin kolokwium z Mikroekonomii II został ustalony na 9 czerwca, godzina 9:35 (sala 203). Uprzejmie proszę o jak najszybsze poinformowanie mnie o ewentualnych, nierozwiązywalnych kolizjach.

Dyżur

Jutrzejszy dyżur, wyjątkowo, zostaje przełożony na godzinę 14:50.

Mikroekonomia II - składy grup

plik z naniesionymi składami grup znajduje się tutaj. Uprzejmie prosze o niezwłoczne przesyłanie informacji, jeżeli plik nie odpowiada Państwa zgłoszeniom.

W zakładce materiały znajduje się już pierwsa praca domowa.

Mikroekonomia I - wyniki poprawy

oceny po kolokwium poprawkowym znajdują się  tutaj. Uprzejmie proszę wszystkich o dokładne sprawdzenie pliku.

Kolokwium poprawkowe Mikroekonomia I - wyniki

Wyniki kolokwium i znajdują się tutaj. Pracę można oglądać dzisia (wtorek) o godzinie 1830 w pokoju 214.

Kolokwium poprawkowe Mikroekonomia I

Termin kolokwium poprawkowego z Mikroekonomii I został ustalony na 2 marca, godzinę 1830. Sala 205 na WNE UW.

Mikroekonomia I - wyniki

wyniki kolokwium i punktowe podsumowanie naszej pracy w tym semestrze znajduje się tutaj.

Plik zawiera:

 1. Wyniki kolokwium
 2. Podsumowanie semestru (nie zostały jeszcze uwzględnione punkty z eksperymentu.)
 3. Szczegółową informację o nieobecnościach
 4. Szczegółową informację o punktach poszczególnych małych grup.

Warto sprawdzić czy wszystkie informacje w pliku są poprawne.

Zastrzegam, iż są to jedynie wstępne wyniki, które mogą ulec zmienia po dyżurze poświęconym na oglądanie prac, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 11:30 w sali 214. Jeżeli mają Państwo wątpliwości i uwagi proszę w pierwszej kolejności zgłaszać je poprzez email.

Mikroekonomia I

Na mojej stronie internetowej pojawiła się pierwsza praca domowa, którą należy przygotować w "małych" grupach na najbliższe zajęcia.
http://coin.wne.uw.edu.pl/mwilamowski/index.php?show=MaterialyMikroekonomia_I_-_Cw


Przy okazji przypominam, że składy małych grup należy zgłaszać drogą mailową najpóźniej do najbliższej niedzieli.

Chciałbym również poinformować, że ustalony został termin dyżuru: poniedziałek, 12:30 - 13:30, WNE, pokój 214.
UWAGA! Przed przyjściem na dyżur uprzejmie proszę o powiadomienie mnie o tym wcześniej poprzez email. W przypadku niezapowiedzianego przybycia istnieje wysokie prawdopodobieństwo niespotkania mnie w sali 214.

Zmiana sali na najbliższe zajęcia, Mikroekonomia I, 09.10.14

Najbliższe zajęcia (z godzin 11:30 oraz 13:15) odbędą się w Auli A. Jest to zmiana jednorazowa. Pozostale zajęcia w semestrze odbywać sie będą normlanie.

Mikro II - kolokwium poprawkowe - wyniki

Wstępne wyniki w odpowiedniej zakładce (trzy ostatnie strony dokumentu). Wyniki zostaną ostatecznie zatwierdzone po jutrzejszym oglądaniu prac, które odbędzie się o godzinie 15:00 w pokoju nr 214 (03.09.2014).

Mikro II - kolokwium poprawkowe

Kolokwium poprawkowe odbędzie się 2 września na WNE UW w sali nr 203 o godzinie 1630.

Mikroekonomia II - OCENY

Szanowni Państwo,

W zakładce wyniki znajduje się link do pliku zawierającego podsumowanie wszystkich punktów oraz wystawione oceny.

Analizę wyników proszę rozpocząć od podsumowania, które jest na ostatnich stronach. Jeżeli coś się nie zgadza (nieobecności/liczba punktów/wynik kolokwium) proszę o informację na maila.

Przypominam, że jeżeli nie są Państwo w systemie USOS przypisani do mojej grupy to nie zostanie Państwu wystawiona ocena.

Wszystkim osobom, które zdały gratuluję i życzę powodzenia na egzaminie. Zalecam dokładne powtórzenie materiału z CAŁEGO semestru przed egzaminem. Bardzo doby materiał powtórzeniowy to testy, które znajdują się na stronie dr Czajkowskiego.

Powodzenia na egzaminie.

Wyniki kolokwium MII

Wstępne wyniki dzisiejszego kolokwium znajdują się tutaj.

Oglądanie prac możliwe będzie w poniedziałek o godzinie 1830 w sali 214.

Odwołany dyżur

Niestety z powodu choroby jutrzejszy dyżur (07.03.14) zostaje odwołany.

Mikroekonomia I - OCENY

Szanowni Państwo,

W zakładce wyniki znajduje się link do pliku zawierającego podsumowanie wszystkich punktów oraz wystawione oceny.

Wszystkim osobom, które zdały gratuluję i życzę powodzenia na egzaminie. Zalecam dokładne powtórzenie materiału z CAŁEGO semestru przed egzaminem. Bardzo doby materiał powtórzeniowy to testy, które znajdują się tutaj oraz tutaj. Hasło do pliku to (małymi literami bez kropek i spacji) „<inicjały koordynatora przedmiotu>wne”.

Jeżeli znajdą Państwo błędy w pliku z podsumowaniem proszę o informacje.

Kolokwium poprawkowe Mikroekonomia I - WYNIKI

Wyniki kolokwium znajdują się tutaj. Przypominam, że są to wstępne wyniki, które jeszcze mogą ulec zmianie po oglądaniu prac. Oceny zostaną wystawione po poniedziałkowym dyżurze.

Prace będzie można oglądać w poniedziałek o godzinie 14:00 w pokoju 214.

Grupy studenckie

Uprzejmie proszę o zgłaszanie grup studenckich poprzez wysyłanie wiadomości drogą elektroniczną z tematem, który zawiera słowo: „[grupa]” oraz godziną zajęć na którą chodzić będą osoby w zgłaszanej grupie.
Przykład:
Temat:
[grupa] 13:15, wtorek

Treść:
Marcin Nowak
Jacek Rostowski
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Albert Zając


Termin zgłaszania grup to środa 26 lutego dla grup wtorkowych oraz sobota 1 marca dla grup piątkowych (godzina 23:59).

Dyżur

Najbliższy dyżur odbędzie się w piątek o godzinie 12:00. W semestrze letnim wszystkie dyżury będą odbywać się w tym terminie. Dobrą praktyką jest, jeśli planuje się przyjście na dyżur, powiadomienie o tym wcześniej mailem.

Kolokwium poprawkowe i NK

Kolokwium poprawkowe odbędzie się pierwszego marca (01.03), w sobotę o godzinie 13:00 w Sali nr 203.

Pojawiły się wątpliwości dotyczące NK z przedmiotu. Osoby, które miały niezaliczone ćwiczenia, automatycznie mają NK z przedmiotu. Oczywiście osoby te mogą przystąpić do kolokwium poprawkowego i jeżeli tylko zaliczą ćwiczenia będą dopuszczone do egzaminu i będą mogły zaliczyć przedmiot.

Jedynie osoby, które mają NK z ćwiczeń nie mogą już zaliczyć przedmiotu z powodu nieobecności o ile nie zostaną one usprawiedliwione. Usprawiedliwienie nieobecności, zaliczenie ćwiczeń umożliwia przystąpienie do egzaminu i daje szanse zaliczenia przedmiotu.

Wyniki

Szanowni Państwo,
Wstępne wyniki egzaminu znajdują się tutaj.

Hasło do wyników to (małymi literami, bez spacji):
„<inicjały koordynatora przedmiotu>wne”

Wyniki te są wstępnymi wynikami i mogą ulec zmianie (np. z powodu błędu przy ręcznym wpisywaniu wyników, źle zsumowanej liczby punktów, błędu w kluczu odpowiedzi, etc.).

Wyniki zostaną zatwierdzone, a oceny wystawione dopiero po dyżurze na oglądanie prac - 10.02 pomiędzy 1100-1200 w 306.

Uprzejmie proszę o kontaktowanie się ze mną jeżeli mają Państwo bardzo silne podejrzenia, że wystąpił błąd związany z Państwa wynikiem (np. nie ma wyniku lub jest o ponad 10 punktów inny od oczekiwanego). W takich sytuacjach sprawdzę czy nie wkradła się jakaś literówka. W przeciwnym razie zapraszam na dyżur.

Oceny

Szanowni Państwo,

W zakładce wyniki znajduje się link do pliku zawierającego podsumowanie wszystkich punktów oraz wystawione oceny.

Wszystkim osobom, które zdały gratuluję i życzę powodzenia na egzaminie. Zalecam dokładne powtórzenie materiału z CAŁEGO semestru przed egzaminem. Bardzo doby materiał powtórzeniowy to testy, które znajdują się tutaj oraz tutaj. Hasło do pliku to (małymi literami bez kropek i spacji) „<inicjały koordynatora przedmiotu>wne”.

Jeżeli znajdą Państwo błędy w pliku z podsumowaniem proszę o informacje.

W tym miejscu chciałbym wyjaśnić wątpliwości, które najwyraźniej się zrodziły w interpretacji zasad zaliczenia. Podczas oglądania prac ktoś zapytał, które zasady zaliczenia obowiązują, ponieważ te w zakładce dla wykładu różnią się od tych, które są w zakładce dla ćwiczeń. Moja odpowiedź była taka, że obowiązują te zasady, które są zapisane na stronie i w sylabusie. Oprócz tego przy innej okazji dowiedziałem się, że podobno powiedziałem, że nie jest konieczne zdobycie 50% z kolokwium (co nie jest prawdą).

Z powodu tego zamieszania przejrzałem jeszcze raz wszystkie zasady zaliczenia, w poszukiwaniu błędu i przyczyn wątpliwości oraz sięgnąłem pamięcią do tego, co było mówione na zajęciach.

Zasady mówią wyraźnie:

Zaliczenie ćwiczeń do przedmiotu Mikroekonomia I wymaga jednoczesnego spełnienia warunków:

 • wynik = 70 (wynik z kolokwium(%)) + liczba punktów od prowadzącego ćwiczenia > 50
 • procentowy wynik z kolokwium > 50%

Rozumiem, że ta linijka mogła Państwa wprowadzić w zakłopotanie:

 • Warunkiem koniecznym do zliczenia ćwiczeń jest uzyskanie, co najmniej 50% wszystkich możliwych do zdobycia punktów.

Proszę pamiętać jednak, że warunek konieczny nie jest warunkiem wystarczającym. Poza tym na pewno podczas pierwszego wykładu oraz pierwszych ćwiczeń była informacja o tym, że konieczne jest zdobycie, co najmniej 50% z kolokwium. Co więcej, zasada ta była powtarzana przy okazji wprowadzania możliwości indywidualnego zdobywania punktów od prowadzącego ćwiczenia na podstawie wyniku z kolokwium.

Wyniki kolokwium

Wyniki kolokwium znajdują się tutaj. Zaktualizowany został również plik z punktami.

We wtorek 28 stycznia o godzinie 15:00 zapraszam na dodatkowy dyżur, na którym rozwiązane zostanie kolokwium. Te zajęcia będą miały przede wszystkim na celu pokazanie rozwiązań i odpowiedzi, a nie tłumaczenie teorii i naukę.
Po tych zajęciach, najprawdopodobniej od 16:45 możliwe będzie oglądanie prac. Każda zainteresowana osobą będzie mogła obejrzeć swoją pracę. Informacja o numerze sali zostanie wywieszona przy portierni oraz przy wejściu do pokoju 214.

Oceny zostaną wystawione dopiero po dyżurze.

Termin kolokwium

Szanowni Państwo, termin kolokwium został ustalony na 24 stycznia, godzina 18:30.

Kolokwium odbędzie się w Auli A i będzie trwało około dwóch godzin.

Dyżur 08.01.14

Szanowni Państwo dyżur w dniu 08.01.14 zostaje przeniesiony na godzinę 15:00.

Przerwa

Wszystkim studentom chciałbym życzyć wesołych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Z okazji świąt mam dla studentów, dla których prowadzę ćwiczenia mały, obiecany wcześniej prezent (szczegóły w zakładce dotyczącej zasad zaliczenia ćwiczeń.)

Jeżeli komuś w trakcie przerwy brakuje motywacji do nauki zachęcam do przeczytania tego krótkiego tekstu.

Dyżur 11.12.13

Szanowni Państwo dyżur w dniu 11.12.13 zostaje przeniesiony na godzinę 15:00. 

Grupa 15:00 godziny dziekańskie

W związku z tym, że ogłoszone zostały godziny dziekańskie, które nie będą odrabiane. Oznacza to, że przepadają nam zajęcia, a zadania na następne zajęcia i tak będą musieli Państwo przygotować. Z tego powodu postanowiłem przeprowadzić zajęcia w wersji skróconej (tylko część, w której rozwiązywane są zadania z nowego tematu). Podsumowując:

 • zadania na następne zajęcia z nowego tematu będzie trzeba przygotować
 • zajęcia odbędą się, będą trwaly 45 minut podczas ktorych będę rozwiązywal zadania z nowego tematu
 • obecnośc na zajęciach w grupie na 15:00 jest nieobowiązkowa
 • można przyjść na zajęcia jednej z wcześniejszych grup
 • godziny dziekańskie w żaden sposób nie wpływają na zajęcia pozostałych grup

Grupy na zajęcia #2

Składy grup na zajęcia znajdują się na tej liście. Proszę otworzyć plik i go odświeżyć aby upewnić się, że wyświetla się Państwu aktualna wersja.

Proszę o przesyłanie mi informacji dotyczących niezgodności ze stanem faktycznym drogą elektroniczną!

Pamiętam, że niektórzy z Państwa podchodzili podczas zajęć w sprawie grup, mieli wyslać informacje pocztą, ale nie otrzymałem żadnych wiadomości. Jeżeli nie prześlą Państwo informacji listy będą traktowane jak aktualne co będzie skutkowało nieobecnościami i mozliwością utraty punktów!

 

Grupy na zajęcia

UPDATE: Składy grup na zajęcia znajdują się na tej liście.

Szanowni studenci,
uprzejmie proszę o zgłaszanie grup studenckich poprzez wysyłanie wiadomości drogą elektroniczną z tematem, który zawiera słowo: „[grupa]” oraz godziną zajęć na którą chodzić będą osoby w zgłaszanej grupie.
Przykład:
Temat:
[grupa] 9:45

Treść:
Marcin Nowak
Jacek Rostowski
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Przypominam, że osoby, które są zarejestrowane w USOSie do grup z gwiazdką (9:45, 11:30) mogą wchodzić tylko w skład grup trzyosobowych przypisanych do tych godzin.
Analogicznie osoby zarejestrowane do grup bez gwiazdki (13:15, 15:00) muszą wchodzić w skład grup czteroosobowych przypisanych do tych godzin.

Termin zgłaszania grup to niedziela 06.10.13 godzina 23:59.

Mikroekonomia I

W zakładce materiały (wykład) pojawiły się slajdy do wykładu oraz zadania. Na bieząco będę róenież informował, który rozdział należy przeczytać przed następnym wykładem.

Wyniki egzaminu M1 - grupa repetytoryjna poprawa

Wyniki znajdują się TUTAJ. Niektóre osoby pisały pracę pomimo tego, że nie było ich na liście w USOSie. W tej sytuacji ich wynik nie znajduje się w tym plik. Uprzejmie prosze o rozwiązanie w dziekanacie problemu. Wynik jest dostępny wyłącznie dla osób, które są w systemi.

Możliwość oglądania prac piątek 10:00 sala 214.

Dodatkowy czas na oglądanie prac

W związku z  tym, że niektórzy z Państwa prosili o dodatkowy termin na oglądanie prac ustalam dodatkowy termin na wtorek, 10 września o godzinie 10:00 w sali 214.

Wyniki

Wyniki kolokwium wraz z proponowanymi ocenami z ćwiczeń znajdują się w odpowiednich zakałdkach.

Wyniki grupy repetytoryjnej Mikro III znajdują się TUTAJ.

Dyżur na ewentualne ogłądanie prac i dyskusje przewidziany jest na poniedziałek 9 września, godzina 10:00 sala 214.

Wyniki z kolokwium z Mikroekonomii II w tabeli końcowej są inne niż w tabeli z punktami z kolokwium ze względu na  bonusowe punkty, które zostały dodane.

Jeżeli znajdą Państwo jakieś błedy w wynikach uprzejmie proszę o informację.

Sesja poprawkowa - terminy

Mikroekonomia I - grupa repetytoryjna: 11.09 sala 103

Mikroekonomia II - kolokwium poprawkowe: 04.09 15:30 sala 103

Mikroekonomia III - kolokwium poprawkowe: 02.09 11:30 sala 205

Mikroekonomia III - grupa repetytoryjna: 04.09 11:30 aula A

M2 - propozycje ocen

W zakładce z wynikami znajdują się zaktualizowane wyniki i propozycje ocen. Oceny te są wstępnymi propozycjami i zostaną zatwierdzone dopiero po jutrzejszym dyżurze - mogą ulec zmianie. Przy okazji przypominam:

 • Uprzejmie proszę o sprawdzenie czy punkty z eksperymentu zostały przypisane poprawnie. Jeżeli coś się nie zgadza proszę o informację na email.
 • Przypominam, że przed egzaminem zostanie zweryfikowane czy ankieta na pewno została wypełniona. Ankietę można wypełnić po zalogowaniu się  w systemie TUTAJ.
 • Oglądaie prac jutro (środa) o godzinie 17:00 w pokoju 214.
 • Jeżeli ktoś nie zdobył ponad połowy punktów z kolokwium ćwiczenia to liczba punktów od prowadzącego wynosi zero.
 • Jeżeli ktoś zdobędzie w kolokwium poprawkowym odpowiednią liczbę punktów punkty zostaną przyznane, nie przepadają.
 • Dodatkowo przypominam, że zgodnie z zasadami zaliczenia (dwukrotnie powtarzałem na zajęciach) nie można mieć więcej niż 30 punktów od prowadzącego ćwiczenia. W sytuacji, w której ktoś zaliczył wszystkie kartkówki i prace domowe i zdobyć np. 8 pkt z eksperymentów dalej ma 30 punktów.
 • Skala ocen znajduje się na dole pliku.

Wyniki egzaminu M1 - grupa repetytoryjna

Wyniki znajdują się TUTAJ. Niektóre osoby pisały pracę pomimo tego, że nie było ich na liście w USOSie. Jeżeli ktoś powinien być w USOSie, a go tam nie ma proszę o rozwiązanie sprawy.

Mozliwość oglądania prac środa 17:30 sala 214.

Wyniki egzaminu M3 - grupa repetytoryjna

Wyniki znajdują się TUTAJ. Niektóre osoby pisały pracę pomimo tego, że nie było ich na liście w USOSie. Jeżeli ktoś powinien być w USOSie, a go tam nie ma proszę o rozwiązanie sprawy.

Komentarz do wyników

Szanowni Państwo, wyniki kolokwium, bez ocen, znajdują się w zakładce z wynikami. Oceny zostaną wystawione po dyżurze przeznaczonym na oglądanie prac, który odbędzie się jutro (środa) o godzinie 14:30 w sali 214.

Niestety wyniki są mocno poniżej oczekiwań. Zastanawiałem się czy nie skomentować wyników szerzej. Wydaje mi się jednak, że sytuacja, w której, większość osób nie zdobyła połowy punktów z typowego zadania z Robinsonem, a jeszcze mniej osób zdobyło więcej niż połowę punktów z popytu, podaży, a w zadaniu z rynków czynników produkcji większość myli popyty na rożnych rynkach szerszego komentarza nie wymaga.  Mam tylko nadzieję, że inne egzaminy poszły Państwu bardzo dobrze, a we wrześniu będą Państwo lepiej przygotowani.

Wyniki kolokwiów na stronie, termin dyżuru

Wyniki pierwszego kolokwium, zarówno z Mikroekonomii III jak i z Teorii Gier i Organizacji Rynku są w odpowiednich zakładkach.

Oglądanie prac:

 • M III – poniedziałek 04.03.13 godzina 13:00
 • TGIOR - poniedziałek 04.03.13 godzina 13:30

Umieszczone wyniki to wstępną wersja. Wyniki zostaną zatwierdzone dopiero po poniedziałkowym dyżurze.

Termin kolokwium poprawkowego

Kolokwium poprawkowe odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2013 r. o godzinie 15:00 w sali 203 na WNE.

W odpowiedzi na moją poprzednią wiadomość dostałem informację, że termin sobotnie koliduje części z Państwa z innymi zajęciami. Z tego powodu termin został zmieniony na niedzielny.

Ten termin jest już ostateczny i potwierdzony.

Wyniki kolokwum

Wyniki kolokwium

Wyniki pierwszego kolokwium, zarówno z Mikroekonomii III jak i z Teorii Gier i Organizacji Rynku są w odpowiednich zakładkach.

Oglądanie prac:

 • M III – poniedziałek 28.01.13 godzina 13:00
 • TGIOR - poniedziałek 28.01.13 godzina 14:00

Umieszczone wyniki to wstępną wersja. Wyniki zostaną zatwierdzone dopiero po poniedziałkowym dyżurze.

Ważna uwaga do studentów MIII. Oceny nie zostały wystawione celowo. Muszę jeszcze sprawdzić ostatnią kartkówkę, przeanalizować rozkład wyników i ostatecznie wystawić oceny. Potrzebuję na to więcej czasu. Podane wyniki proszę więc traktować wyłącznie jako informację o tym jak poszło Państwu kolokwium.

Wyniki prac i kartkówek

zaktualizowane.

Wyniki kartkówki 3 na stronie

Wyniki na swoim miejscu. Zwracam Państwa uwagę na to, że pojawiła się praca domowa, która jest zadana na 23 listopada. Uprzejmie proszę o dokładne zapoznanie się z zasadami zaliczenia prac domowych. Dodatkowo wyraźnie zalecam pracę w grupach nad pracą domową tak aby wszysyc Państwo ją zaliczyli i nauczyli się przy tym jak najwięcej.

Wyniki kartkówek na stronie

Szanowni Państwo, wyniki kartkówek są już w stosownym miejscu. Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na dwie rzeczy:

 • Nie rozumieją Państwo czym jest funkcja popytu i podaży. Było wiele odpowiedzi w stylu" Popyt to popyt zgłaszany ...". Mówiliśmy o tym bardzo precyzyjnie na zajęciach. Nad precyzją trzeba popracować.
 • Nie potrafią Państwo rynku czynników produkcji. Trzeba się tego dobrze nauczyć. Przerobiliśmy ten materiał na zajęciach bardzo solidnie. To, że ktoś zaliczył kartkówkę, to nie znaczy automatycznie, że rozumie rynek czynników i potrafi rozwiązać wszystkie zadania. Przygotowanie zalecam wszystkim.

Na następnej kartkówce na pewno pojawią się zadania z rynku czynników produkcji oraz materiał z wykładu. Przypominam, że zaliczanie kartkówek ma kolosalne znaczenie dla Państwa wiedzy i szansy zaliczenia przedmiotu. 

"Smutno mi, Boże"

Wyniki kolokwium poprawkowego zamieszczone. Oglądanie prac jutro o 14 w pokoju 214.

Konsultacje przed kolokwium

Szanowni Państwo ostatnie konsultacje przed kolokwium odbędą się w najbliższy czwartek o godzinie 15:30.

Termin kolokwium poprawkowego

Termin kolokwium poprawkowego został ustalony na poniedziałek 10 września na godzinę 16:00. Kolokwium odbędzie się w Auli B.

Oceny końcowe

Szanowni studenci!

Po długich przemyśleniach i analizie wyników wystawiłem oceny końcowe. Starałem się zrównoważyć moje dobre intencje, sprawiedliwość i Państwa przygotowanie do kolokwium. W rezultacie przesunąłem próg kartkówek, które można mieć nie zaliczone (z -1 do -2), próg niezbędnych punktów zdobytych z kolokwium ( z 60% do 36%) w celu zdobycia pozytywnej liczby punktów od prowadzącego ćwiczenia oraz próg zaliczania ćwiczeń (z 50 do 45 punktów).

Wcześniej był błąd w kluczu w pierwszym pytaniu testowym, dlatego niektórzy z Państwa mogą zauważyć iż zmienił się wynik. Poza tym naniosłem nieliczne poprawki zauważone podczas oglądania prac oraz poprawki wynikające z powtórnego sprawdzenia prac, które były blisko progów zaliczeniowych. Jeżeli tylko znajdą Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości w wynikach proszę od razu dać mi znać drogą mailową.

Mam nadzieję, że zdają sobie Państwo sprawę z tego, że nawet jeżeli zaliczyli Państwo ćwiczenia, to nie są Państwo dobrze przygotowani do egzaminu i niezbędne jest dodatkowe intensywne przygotowanie.

Osoby, które nie zliczyły uprzedzam. W przypadku poprawki wracamy do oryginalnych zasad zaliczenia. Trzeba się więc zaprzyjaźnić z mikroekonomią przez wakacje.

Wyniki kolokwium

Zamieściłem wyniki kolokwium. Ocen jeszcze nie ma i nie będzie do poniedziałku wieczorem. Przypominam są to wyniki wstępne (aczkolwiek się pewnie dużo nie zmienią). Najprawdopodobniej przesunę próg zaliczenia o 5 punktów, ponieważ jeden podpunkt w jednym zadaniu był niejednoznaczny, a przez to zbyt trudny. Tak jak powiedziałem ostateczne decyzje zapadną jednak dopiero w poniedziałek wieczorem.

Poszło jak poszło. Jedna rzecz jednak zwraca uwagę – zadanie z teorii gier. Zupełnie nie rozumiem dlaczego poszło tak tragicznie. Zacząłem się nawet zastanawiać czy to nie wina zadania, ale doszedłem do wniosku, że nie. Wnioskuję tak, ponieważ nie potrafili Państwo policzyć podgier i wypisać strategii do drzew, które sami Państwo narysowaliście. Poza tym widziałem co najmniej 4 różne wersje zrozumienia treści zadania (oprócz poprawnej) co sugeruje, że treść nie sugerowała jednego błędnego rozwiązania.

Co teraz? Ponieważ kolokwium poszło źle i niektórzy z Państwa uważają, że było trudne to w poniedziałek 25 czerwca o godzinie 13:00 na wydziale (nr sali jeszcze nie znany informacja będzie przy portierni i pod pokojem 214) zapraszam na rozwiązywanie kolokwium. Pokaże poprawne rozwiązania, odpowiedzi, jak do nich dochodzić na podstawie treści i zwrócę uwagę na najczęstsze błędy. Po tym będzie oglądanie prac. Wszystkich zainteresowanych zapraszam (chociaż powinni przyjść pewnie wszyscy).

Odwołany dyzur 4 czerwca 2012

Niestety muszę odwołać dyzur w dniu dzisiejszym. Proszę sie nie martwić będą jeszcze dyzury przed kolokwium w razie potrzeby.

That's not good enough!

Odbierają mi Państwo wiarę w ludzi. Ostatnia kartkówka poszła wyjątkowo źle. Wyjątkowo. Myślenie nie boli. Na prawdę. Poniżej zamieszczam listę komentarzy dotyczących rozwiązań niektórych zadań z kartkówek:

 • Równowaga Nasha to para strategii, a nie wypłaty. Mówiłem o tym na zajęciach wielokrotnie.
 • Liczenie mieszanej równowagi Nasha przerosło możliwości większości z Państwa. Przecież to zadanie to tylko dwa równania: 2b=b+3(1-b) oraz 4a+6(1-a)=7(1-a). Nawet nie układ równań. Po prostu dwa równania.
 • Kiedy pojawia się w treści zadania słowo udowodnić, to znaczy, że trzeba to udowodnić. To truizm, wiem, niemniej niektórzy z Państwa w ramach dowodu podawali wzory z pamięci. To nie jest dowód.
 • Czy w modelu Cournota wszyscy produkują tyle samo? Przecież ten wynik uzyskujemy wyłącznie w przypadku symetrycznych kosztów krańcowych.
 • Czy w modelu Stackelberga lider zawsze produkuje więcej? Oczywiście, że nie. Pomyślmy, popyt: p=100-q. MC_L=2000, MC_N=5. Ile wyprodukuje lider?
 • Nie potrafią Państwo za grosz korzystać z symetrii. Jeżeli mamy N identycznych firm to maksymalizacje wystarczy zrobić raz, a pozostałe równania inteligentnie przepisać. Nawet jeżeli N=2.

Podsumowując. Niech się Państwo zaczną wreszcie uczyć ze zrozumieniem. Proponuję naukę w grupach gdzie będą sobie mogli Państwo wzajemnie tłumaczyć, opowiadać i odpowiadać. Proszę nie zapominać o tym, że jest to kurs podstawowy. Podstawy mają to do siebie, że warto opanować je dobrze, żeby na tym coś później budować. Z tego powodu materiał trzeba zrozumieć i opanować doskonale!

Za tydzień oczywiście będzie kartkówka z tego samego materiału.

 

PS. Kolokwium odbędzie się 21 czerwca 2012 o godzinie 14 w Auli A.

PPS. Proszę zwrócić uwagę na pracę domową.

 

Kartkówki ...

Szanowni Państwo, wyniki kartkówki 8 już na stronie. Zostałem poinformowany o tym, że na wykładzie nie było zrobionego tego co było na kartkówce (częściowo). Wziąłem to pod uwage przy sprawdzaniu kartkówek. Sprawdzałem je ekstremalnie łagodnie.

Na nastepnych zajęciach na pewno będzie kartkówka. Zakres materiału to:

 • Teoria gier - cała.
 • Oligopol w konkurencji ilościowej (Cournot, Stackelberg).

Materiał ten obowiązuje bez względu na to co zostało zrobione na wykładzie. Proszę koniecznie przejrzeć dokument Oligopol z zakładki materiały.

Ostrzegam, że kartkówka bedzie trudna i tylko osoby przygotowane doskonale ją zaliczą. Inne osoby albo nie zrobią albo zabraknie im czasu.

Przypominam, że nauka teraz daje podwójne korzyści - zliaczenie kartkówki oraz przygotowanie do kolokwium. Warto się uczyć!

Wyniki kartkówek 6 i 7 na stronie

Przypominam Państwu, że nadszedł ostatni moment by wziąć do roboty. Przyśpieszymy z materiałem. Niektóre rzeczy mogą się Państwu wydawać nowe i trudne. Jeżeli ktoś planuje się zacząć uczyc tydzień czy dwa przed kolokwium, to na pewno będzie to zbyt późno i skończy się złym wynikiem.

Wyniki ostatnich kartkówek

Widać wyraźnie, że ostatnia kartkówka poszła słabo. Mam nadzieję, że to nie oznacza, że juz sobie Państwo odpusczają. Wyniki na swoim miejscu (proszę pamiętać o wciskaniu F5). Pojawiła się również praca domowa.

Wyniki prac domowych i kartkówek MII

Dotarły na swoje miejsce.

Wyniki kolokwiów poprawkowych

W zakładkach z wynikami. Jeżlei ktoś z Państwa chcę oglądać swoją pracę proszę o kontakt mailowy. Z góry zastrzegam, że punkty się raczej nie znajdą (jak komuś brakowało sprawdzałem dwa razy).

Kolokwium poprawkowe MIII i TGiOR

Kolokwium poprawkowe odbędzie się 27 lutego o godzinie 18.30. Termin wspólny dla obydwu przedmiotów. Nr sali zostanie podany w najbliższym czasie.

UWAGA: TERMIN ZOSTAŁ ZMIENIONY NA 27!!!

SALA: 201

Praca domwoa

Proszę Państwa,

dowiedziałem się, że zakres pracy domowej nie jest dla niektórych z Państwa jasny. Dziwne, biorąc pod uwagę fakt, iż jest to wypunktowane.

Materiały, to zakres wiedzy, który muszą mieć Państwo w pełni opanowany na najbliższe ćwiczenia (kartkówka). Opanowany = zrozumiany, zapamiętany i przećwiczony w stopniu umożliwiającym samodzielne wykonanie analogicznych zadań. Tych zadań nie trzeba oddawać.

Praca domowa to dwie opinie oraz pochodne z Krysickiego. To ma być rozwiązane (zadania mają byc rozwiązane - to nie to samo co wypisywanie wyników) i oddane na kartkach zgodnie z zaleceniami z zasad zaliczenia.

Wypracowania i oceny końcowe

Szanowni Państwo,

proszę mi już nie przysyłać wypracowań. Państwa próby zmierzenia się z podanym tematem są co najmniej nieudolne. Na nic zdały się podpowiedzi i prośby o to, by włożyli Państwo w tę pracę odrobinę wysiłku. Dalsze sprawdzanie prac pozbawione jest sensu i z tego powodu anuluję to wypracowanie. W celach edukacyjnych załączam napisane przeze mnie wypracowanie. Proszę zapoznać się z tym tekstem.

Zamieściłem również proponowane oceny wraz z podsumowaniem. Są tą wstępne oceny (mogą ulec zmianie). Próg na pewno nie zostanie obniżony poniżej 50%.

Wypracowanie:

UK i USA posiadają różne systemy opieki zdrowotnej. W UK jest ona gwarantowana przez państwowego ubezpieczyciela NHS, który jest opłacany z podatków od dochodu. W przypadku USA jest to dobrowolne ubezpieczenie, które można wykupić wyłącznie u ubezpieczycieli prywatnych ( tylko niektóre grupy społeczne są uprawnione do bezpłatnego ubezpieczenia rządowego). Dodatkowo firmy ubezpieczeniowe mogą stosować różnicowanie cenowe (np. wysokość wkładu własnego), a do niedawna również screening (różnicowanie oferty na podstawie stanu zdrowia i wieku).

Dane dotyczące UK (dla uproszczenia dane Anglii) oraz USA:

Wydatki (roczne) na leczenie: 102 mld GBP (NHS), 2 500 mld USD

Ludność: 51mln, 309mln

Roczny koszt leczenia: 200GBP (uwzględniając wydatki prywatne jest to poniżej 2500GBP) około 8000USD

Średnia roczna składka ubezpieczeniowa: ~2600GBP (zerowy wkład własny), ~5000USD (wysoki wkład własny ~4000USD) – uwzględniając funkcję redystrybucyjną (ubezpieczenia rządowe) składka jest jeszcze wyższa.

Udział ubezpieczonych 100%, 85%

Powyższe dane pokazuję, że wyniki z zadania o surferach pokrywają się z danymi empirycznymi. USA charakteryzuje się zarówno niższym odsetkiem osób ubezpieczonych jak i wyższą składką (pomimo występowania wkładu własnego i funkcji redystrybucyjnej) oraz kosztami leczenia.

 

 

O wypracowaniu

Proszę Państwa,
przypominam: "To communicate simply you must understand profoundly". Mieszają Państwo składkę, skałdkę roczną z miesięczną, koszt leczenia z kosztem ubezpieczenia i opłata pzez podatki z faktem, że cos jest za darmo. Jeżeli ktoś nie zaliczył wypracowania to niech się zastanowi czy:

 • jest na temat
 • czy mam dobre dane
 • czy jest i o USA i o UK
 • czy nie jest za długie
 • czy rozumiem dane i nie popełniam błędow wymienionych powyżej

Wiadomo, że świat z zadania nie jest identyczny z tym rzeczywistym, że pojawia się screening w USA i redystrybucja w UK. Niemniej da się to zwięźle krótko porownać i inteligentnie skomentować.

PS. Po tych uwagach podnosze oczekiwania nie ma sensu więc kopiować wypracowań tych nielicznych osób, które zaliczyły.

Wyniki kolokwium TGiOR

Najpierw moi ukochani studenci z MIII, a teraz Państwo. Porozmawiamy o trudności kolokwium na zajęciach. Poprawy kartkówek sprawdzone zostana później.

Wyniki kolokwium Mikro III

Odebrali mi Państwo radość z życia swoim popisem umiejętności. Łatwy test, dwa zadania żywcem z ćwiczeń i prac domowych, ale to nie wystarczyło do osiągnięcia dobrych wyników.

Zadanie trzecie pokazało, że suma szeregu artmetycznego to przeszkoda często nie do przeskoczenia. W zadaniu z równowagi ogólnej bylismy od razu w równowadze. No piekielnie trudne byo to kolokwium.

Prace można oglądać jutro na dyżurze między 14 a 15.

Kartkówki sprawdzę w tym tygodniu, ale nie wiem kiedy.

Wyniki ostatnich kartkówek i prac domowych

Już na stronie w odpowiednich zakładkach.

Zaliczenie Mikroekonomia III

Szanowni Państwo,

zaliczenie kartkówek odbędzie się 14 stycznia o godzinie 13:15 w Auli C. Kolokwium odbędzie się 15 stycznia o godzinie 16:45 w Auli A. Materiał obowiązujący na kolokwium to wszystko, co zostało przerobione na ćwiczeniach oraz na wykładach do 12 stycznia włącznie.

Jak się przygotować do kolokwium? Przejrzeć wszystkie zadania i slajdy z wykładów ze strony dr Bartczak, przejrzeć angielskie testy z zakładki materiały. Jeżeli ktoś z Państwa zastanawia się jak wiele trzeba umieć aby zaliczyć to odpowiadam: TRZEBA UMIEĆ WSZYSTKO. Praktyka pokazuje, że zazwyczaj w trakcie kolokwium popełniają Państwo błędy, czasem o czymś zapominają lub brakuje Państwu czasu. Warto więc nauczyć się wszystkiego.

Materiał na kartkówki:

 1. Popyt i podaż, Rynek czynników produkcji
 2. Rynek czynników produkcji, Równowaga ogólna
 3. Rynek czynników produkcji, Równowaga ogólna
 4. Równowaga ogólna, Efekty zewnętrzne
 5. Efekty zewnętrzne, Dobra publiczne
 6. Asymetria informacji, Dobra publiczne
 7. Asymetria informacji

Zaliczenie TGiOR

Szanowni Państwo,

zaliczenie kartkówek odbędzie się 14 stycznia o godzinie 14:15 w Auli C. Kolokwium odbędzie się 15 stycznia o godzinie 15:00 (nr sali nie został jeszcze ustalony). Materiał obowiązujący na kolokwium to wszystko, co zostało przerobione na ćwiczeniach oraz na wykładach do 13 stycznia włącznie (wiem, że to tuż przed kolokwium, ale nic nie poradzę na to, że wypadły nam dwa piątki z zagadnień z organizacji rynku).

Jak się przygotować do kolokwium? Państwo są na V roku, więc powinni już to Państwo wiedzieć.

Materiał na kartkówki:

1-3 Teoria gier
4-5 Organizacja rynku

Materiały z treścią zadań z OR w zakładce materiały.

 

Nowe wyniki

Jak zapewne Państwo zauważyliście, tym razem zadziwiająco dużo osób nie zaliczyło prac domowych. Wystąpiło niepokojące zjawisko, tj. zaczęli sobie Państwo odpuszczać. W bardzo małej pracy domowej nr 4, część z Państwa wpisała tylko odpowiedzi w zadaniach testowych. Tymczasem, wyraźnie było napisane, aby rozpisać:

"(...) zadanie z podtytułem roboczym Jaki jest wpły płacy minimalnej na funkcjonowanie monopsonisty - wszystkie mozliwe przypadki."

Dodatkowo udało się części z Państwa zrobić błędy. W pracy nr 5 część osób poszła na ogromne skróty, robiąc w zadaniu wyłącznie rysunki lub rysunki i obliczenie krzywej kontraktu.

Wyniki są jakie są.

Przypominam Państwu, że punkty od osoby prowadzącej ćwiczenia w istotny sposób będą wpływać na Państwa oceny końcowe. Proszę sobie nie odpuszczać.

Terminy popraw

Na stronie są wyniki pracy domowej nr 4 z M3 oraz pracy nr 3 z TGiOR. Poprawy prosze przynosić na zajęcia za tydzień (17-18 listopada).

Odwołany dyżur

Dyżur w dniu 24.10.11 zostaje odwałany. Nikt się na niego nie zapowiadał, niemniej mam nadzieję, że nikomu nie pokrzyżowałem planów. W razie czego proszę o kontakt mailowy.

Wyniki TG i MIII

Są już wszystkie które powinny być. Prace domowe na najbliższy tydzień pojawią się niebawem.

Wyniki MIII

Wyniki ostatniej pracy domowej już na stronie. Jeżeli komuś sie nie odświeża plik proszę wcisnąć F5. Poprawy pracy i kartkówki zostaną sprawdzone w nabliższym czasie.

Niektórzy z Państwa troszkę zapominają o rozwiązaniach i wpisują wyłącznie wyniki. Niektórzy posuneli się tak daleko, że przez to niezaliczyli. Inne osoby prześlizgnęły się ledwo. Proszę nie zapominać o rozwiązaniach.

Pierwsze wyniki - Mikroekonomia III

W zakładce wyniki prac domowych i kartkowek oraz nowa praca domowa na swoim miejscu. Generalnie jestem zadowolony z prac domowych i tak sobie zadowolony z kartkówek (to i tak dobry wynik). Okazało się bowiem, że mają Państwo kłopoty z:

 • Manipulacją funkcjami popytu i podaży. Jest dodatkowe zadanie na wszelki wypadek w pracy domowej. Niemnie to jest absolutna podstawa i musza mieć to Państwo na przyszly tydzień w małym palcu.
 • Mylą Państwo pojęcie nadwyżki społecznej z nadwyżką produkcji (przy nierównowadze wywołanej ceną maksymalną), a niedobór produkcji ze stratą społeczną. Proszę rozróżniać nadwyżkę społeczną i produkcji.
 • Nie rozumieją Państwo do końca elastyczności i popytu i podaży oraz ich wpływu na zmiany nadwyżek wywołanych wprowadzeniem podatku. W pracy domowej zadanie, które ma Państwa naprowadzić na dobry trop.
 • Zupełnie Państwo zapomnieli co było na mikroekonomii II. To będzie nam w tym semestrze bardzo potrzebne Proszę np zobaczyć rynek czynnikow produkcji (następny temat). Tam potrzebujemy mieć wiedzę o decyzjach przedsiębiorstw w  małym palcu, żeby sie nie pogubić.

Wiem, że pierwsze dwa zajęcia były lekkie i rozrywkowe. Teraz materiału będzie jednak znacznie więcej i zaczniemy przyśpieszać. Proszę nie przegapić tego momentu.

Nowy rok, nowy semestr

Witam wszystkich Państwa w nowym roku akademickim 2011/2012. Zajęcia prowadzone w nadchodzącym semestrze to Mikroekonomia III oraz Teoria Gier i Organizacja rynku. Aktualne zasady zaliczania ćwiczeń z tych przedmiotów znajdują sie w odpowiednich zakladkach. Powodzenia i do zobaczenia na zajęciach.

Pozdrawiam,
Maciej WilamowskiData ostatniej aktualizacji artykułu: 09.01.16, 16:37:02