Łukasz Byra

Zajęcia można zaliczyć na dwa sposoby.

1. Egzamin, którego wynik determinuje ocenę w całości. Warunkiem zaliczenia egzaminu jest otrzymanie powyżej 50% punktów możliwych do uzyskania. Egzamin będzie składać się z części testowej i opisowej z równymi udziałami w punktacji (połowa za test, połowa za opisowe).

2. Egzamin plus prezentacja. W tym przypadku oprócz zaliczenia egzaminu opisanego w pkt. 1, student bądź studentka ma za zadanie zaprezentować na zajęciach wybrane, uzgodnione z prowadzącym zagadnienie z zakresu zainteresowania demografii bądź ekonomii. Prezentacja powinna trwać 45 minut i odbędzie się na ostatnich bądź przedostatnich zajęciach.

W przypadku sposobu z pkt. 2 egzamin determinuje ocenę podobnie jak w pkt. 1, z tą różnicą, że przeprowadzenie prezentacji może podnieść (lecz nie obniżyć) ocenę uzyskaną na podstawie egzaminu. Ocena w tym przypadku może być wyższa o maksymalnie 1 pełny stopień (np. 4 zamiast 3, jak by wynikało z egzaminu). By zaliczyć przedmiot w tym trybie, wynik z egzaminu wciąż musi być wyższy niż 50% możliwych do uzyskania punktów (tj. nie można prezentacją podnieść oceny z niedostatecznej na pozytywną).

Wybór sposobu zaliczenia przedmiotu każdy student bądź studentka musi określić najpóźniej na trzecim spotkaniu.

Możliwe są dwie nieusprawiedliwione nieobecności.



Data ostatniej aktualizacji artykułu: 01.01.70, 01:00:00